pátek 22. listopadu 2013

5 věcí, které "bažant" musí udělat, aby mohl bydlet

Tak jste si vybrali vysokou školu v cizím městě. Paráda! Chcete být samostatnější, poznat nové prostředí, je to jedno, protože zatím nemáte kde bydlet!

1. Kde chcete bydlet?

Pro studenty VŠ, kteří jsou přespolní a nebydlí u svých rodičů, existují dvě možnosti. Kolej nebo privát. Stan v Lužánkách se může jevit jako bezva nápad až do doby, než udeří první mrazy. Takže si vyberte, co vám více sedne. Pro ty, co si zvolili privát, jsme tady my.

„Alespoň si v zimě nemusím dávat jídlo do ledničky.“
Image courtesy of duron123 / FreeDigitalPhotos.net


2. Člověk, tvor společenský, či ne?

Pokud jste měli doma více sourozenců, než je prstů na jedné ruce, či méně, avšak dvojnásobně tak otravných, možná budete chtít s novým „life stylem“ i větší klid. Volba je vaše, ve více lidech se to ale lépe táhne, zvládne a zacáluje.

počítání sourozenců
Image courtesy of Teerapun / FreeDigitalPhotos.net

3. Ty maličkosti, co patří k domovu.

Jednou z nich je třeba wi-fi, které se automaticky připojuje. Pro ty, co nechtějí mít „nové doma“ jsou tady koleje, zbytku důrazně doporučujeme, aby si z privátu udělali hezký bejvák, kam se rádi vrací. (Pokud ovšem neplánujete v brzké budoucnosti opakovat proces od bodu jedna.)

I váš notebook se potřebuje cítit jako doma.
Image courtesy of renjith krishnan / FreeDigitalPhotos.net

4. Zmobilizujte se.

Tu „šalinkartu“ budete potřebovat. Ať jste sebevíce přesvědčeni, že do školy pouze pěšo a na nákupy na kole. Brzy zjistíte, že knihovna není tam, co váš oblíbený obchoďák. Nádraží je taky poměrně daleko od menzy. Privát není tam, co vaše oblíbená kulturní instituce a školu musí postavit zrovna na druhém konci města, než vámi často frekventovanou hospodu. A pak ještě to počasí…

„Na co jezdit autobusem, když můžu chodit do školy v pláštěnce.“
Image courtesy of imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

5. Oslavte to!

Gratulujeme! Bydlíte, tak to oslavte, kolaudujte, sedněte si s novými spolubydlama na pokec s pořádným hrnkem čaje (?). Má to pozitivní efekt, rychleji se sžijete a zjistíte, jaké to je vlastně bydlet s někým jiným, popřípadě odhalíte, že i zde můžou existovat neshody a že existují i jiné písničky, které se dají pustit ve stavu alkoholické melancholie.

PS: Pokud bydlíte sami, běžte poznat alespoň své spolužáky.

Nebojte, takhle určitě nedopadnete.
Image courtesy of Master isolated images / FreeDigitalPhotos.net

2 komentáře: